Про коледж

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Вовчанський технікум механізації сільського господарства, як навчальний заклад, був створений Постановою Ради народних комісарів у жовтні місяці 1931 року на базі професійно-технічної школи з метою підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікаційного рівня робітників, фахівців середньої ланки, спеціалістів та керівного персоналу сільського господарства України.

Починаючи з 1997 року у навчальному закладі відбулися позитивні зміни, які в подальшому вплинули на розвиток технікуму, так 29.05.1997 року Постановою Кабінету Міністрів України № 526 створена Вовчанська філія Красноградського технікуму механізації сільського господарства ім. Ф.Я.Тимошенка, 17.11.2001 року Постановою Кабінету Міністрів України № 1537 на базі ліквідованої філії був створений Вовчанський технікум Харківського державного технічного університету сільського господарства, а 10.01.2005 року наказом по Харківському національному технічному університету сільського господарства № 01-08/02 змінена назва навчального закладу на Вовчанський технікум Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка.

Адміністрація технікуму:

 • директор — Гречкін Юрій Володимирович
 • заступник директора з навчальної роботи — Щибря Тетяна Вікторівна
 • заступник директора з виробничо-навчальної практики — Ляшенко Леонід Вікторович
 • заступник директора з адміністративно-господарської роботи -Вяльшин Олег Олександрович
 • головний бухгалтер — Кушнір Ніна Василівна

Навчальний процес забезпечує 46 педагогічних працівників, в т.ч. 6 майстрів виробничого навчання, 3 лаборанта.

За 84 роки своєї діяльності технікум підготував 12648 студентів

Навчальний заклад здійснює підготовку фахівців на рівні кваліфікаційних вимог до молодшого спеціаліста з двох спеціальностей.

 1. Техніка та енергетика аграрного виробництва, шифр — 1001 по спеціальності 5.10010201 — «Експлуатація та ремонт машин і обладнання агропромислового виробництва»
 2. Економіка та підприємництво, шифр — 0305 по спеціальності 5.03050901 «Бухгалтерський облік»

За підсумками роботи за 2002 рік технікум нагороджено Дипломом Лауреата Міжнародного Академічного Рейтингу популярності та якості «Золота Фортуна», Дипломом «За розвиток і вагомий внесок науково- технічної творчості» 2004 року, Дипломом «Виховна робота як фактор гуманізації та гуманітаризації навчально-виховного процесу» 2005 року.

Після закінчення навчального закладу випускники мають змогу працевлаштуватись у господарствах та підприємствах cільськогосподарського виробництва: ТОВ АФ Хлібороб, СФГ «Прогрес», ПСП «Молнія-1», ПСП «Нива», ДП ДГ «Гонтарівка», ЗАТ «Вовчанськферммаш», ЗАТ «Вовчанський КХП» та ін.

Провідними комісіями (кафедрами) підготовки є: методичні, випускні комісії професійного циклу відповідного напряму підготовки:

 • Спеціальність 5.10010201. Голова комісії — Боговєсов Олександр Сергійович, викладач ІІ кваліфікаційної категорії
 • Спеціальність 5.03050901. Голова комісії — Гонтар Ганна Едуардівна, викладач ІІ кваліфікаційної категорії

На відповідних етапах навчання студенти отримують:

 1. Освітній рівень – повну загальну середню освіту
 2. Кваліфікований робітник
  – тракторист-машиніст
  — водій автотранспортних засобів
  — оператор комп’ютерного набору
 3. Освітньо-кваліфікаційний рівень – молодший спеціаліст за спеціальностями: технік–механік та бухгалтер

В останні роки більша частина випускників після закінчення навчального закладу навчається у Харківському національному технічному університеті сільського господарства, (так як за угодою про співробітництво з університетом всі випускники технікуму мають право вступати на ІІІ курс до університету)

Відповідно ліцензій АВ № 395802 надання освітніх послуг з одержанням професійної освіти студенти проходять підготовку з робітничих професій і отримують посвідчення:

 • Тракторист – машиніст (категорія А)
 • Водій автотранспортних засобів (категорії В,С)
 • Оператор комп’ютерного набору
 • Електромонтер ІІІ розряду