Методична рада

 Готуємося до атестації…

28.09 2917 року у конференц-залі Вовчанського технікуму відбулося засідання Методичної ради, під час якого вирішувалися питання підготовки до акредитації (методичний аспект), складався план вивчення та узагальнення передового педагогічного досвіду викладачів, які підлягають атестації у поточному навчальному році. Обговорювалися певні моменти підготовки до атестації (наприклад, ведення викладачами методичних паспортів та творчих звітів).

Початок нового 2017-18 навчального року відзначився пожвавленням у методичній діяльності викладачів Вовчанського технікуму. За період з 01.09.2017 по 25.10.2017 наш колектив взяв участь у таких заходах:

 1. Підготовлена стаття про основні аспекти правовиховної роботи у технікумі для збірника з морально-правового виховання для НМЦ «Агроосвіта» (Альохіна Л. А.).
 2. Підготовлені есе за темою «Я – майбутній політик» на конкурс під керівництвом Харківської територіальної організації Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність»» (творчий керівник — Щибря Т. В., студенти Лимар Є. та Оберемко Є.)
 3. Участь у ХІ Регіональному науковому конкурсі молодих учених «Гендерна політика очима української молоді» (науковий керівник — Щибря Т. В., студент Олійник В.)
 4. Участь у ІV Всеукраїнській науково-практичній конференції «Поєднання інноваційних та традиційних технологій навчання української та іноземних мов як чинник забезпечення дієвості знань» (Бондарєва Т. П., Харківська А. В., Посохова В. О., Кравченко Н. О., Лейченко В. Ф.).
 5. Участь у ХХVІІІ Міжнародній науковій інтернет-конференції «Тенденції та перспективи розвитку науки і освіти в умовах глобалізації» (науковий керівник і учасник – Кравченко Н. О., студенти Профатілова А. та Хмеленко Р.).
 6. Проведено урочисте відкриття VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, 10.10.2017. (Посохова В. О., Бондарєва Т. П.).
 7. Взято участь в огляді-конкурсі на кращу організацію роботи лабораторії «Навчальна бухгалтерія»: проведене відкрите заняття та масовий захід (Роскошна Л. І., Сівірін О. М.).
 8. Участь у ХХІХ Міжнародній науковій інтернет-конференції «Тенденції та перспективи розвитку в умовах глобалізації» (Лугових Т. І.).
 9. Участь у ХІV Міжнародній науковій інтернет-конференції «Гуманітарний простір науки: досвід та перспективи» (Лугових Т. І.)
 10. Участь у ХХХVІ Всеукраїнській науковій інтернет-конференції «вітчизняна наука на зламі епох: досвід та перспективи розвитку» (науковий керівник – Бондарєва Т. П., студентка Гончарова І.).
 11. Участь у вебінарі «Організаційно-методичні аспекти проведення атестації у 2017-18 н.р.» (Департамент науки і освіти ХОДА та КВНЗ «ХАНО», методист Бондарєва Т. П.).
 12. Участь в обласних методичних об’єднаннях на базі Харківського державного автотранспортного коледжу 19. 10. 2017 р. (Кравченко Н. О., Бондарєва Т. П., Боговєсов О. С., Лугових Т. І., Поляков О. В., Чигринов І. В.). 

«Удосконалення освітнього процесу засобами ІКТ»

Сучасне суспільство перебуває у стадії стрімкого інформаційного розвитку, що відповідним чином впливає і на розвиток освітнього процесу: зараз важко уявити його якісним без використання інформаційно-комунікаційних технологій.  Такі вимоги часу ставлять педагогів в умови постійної необхідності у саморозвитку. Виникає потреба не лише поновлювати свої фахові знання, вміння та навички, але і набувати нових компетентностей, залучаючи у освітній процес новітні педагогічні технології.

Саме з метою обміну досвідом, методичного розвитку 5 січня 2017 року у Вовчанському технікумі Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка відбулася V Загальнотехнікумівська педагогічна конференція на тему: «Удосконалення освітнього процесу засобами ІКТ».

Основними напрямками роботи були:

 1. Хмарні технології в освіті;
 2. Соціальні мережі як засіб навчання;
 3. Навчальні платформи та онлайн-сервіси;
 4. Дистанційне індивідуальне навчання.

Конференцію модерувала методист технікуму Бондарєва Т. П.

Програмою роботи заходу було передбачене пленарне засідання, яке розпочалося вітальним словом директора Вовчанського технікуму ХНТУСГ Гречкіна Ю. В. Крім того, Юрій Володимирович виступив із доповіддю на тему «Що приховує YouTube», поділившись досвідом використання відеохостингу під час викладання дисципліни «Ремонт машин і обладнання». Серед доповідачів – Бондарєва Т. П., яка ознайомила педагогічний колектив із доповідями на теми: «Освітня парадигма соціальних мереж: Вконтакті» та «Дистанційне навчання», поділившись досвідом створення власного сайту педагога; Захаров Д. А., який провів міні-тренінг з використання хмарних технологій; Сорокін О. І. та Поляков О. В. поділилися досвідом використання ІКТ під час освітнього процесу; Ушкалова О. А. продемонструвала можливості використання інтернет-ресурсів під час викладання фізичної культури.

Після пленарного засідання пробота конференції продовжилася на секційних засіданнях: секція загальноосвітньої, гуманітарної та соціально-економічної підготовки (керівник – Никоненко В. А.), математичної та природничо-наукової підготовки (керівник – Чигринов І. В.), професійно-практичної підготовки (керівник – Боговєсов О. С.), природничо-наукової, загальноекономічної та професійно-практичної підготовки (керівник – Сівірін О. М.). Підсумком конференції стало вручення сертифікатів. Захід супроводжувався виставкою методичних матеріалів та публікацій викладачів.

Загалом на конференцію було представлено понад 20 доповідей та статей, найкращі з яких будуть рекомендовані до участі у щорічній Обласній науково-методичній конференції педагогічних працівників ВНЗ І-ІІ р.а. на базі Харківського державного автотранспортного коледжу.

Більше інформації можете дізнатися на персональному сайті методиста Вовчанського технікуму Бондарєвої Тетяни Павлівни http://bondareva86tanya.wixsite.com/metodyst

 


Педагогічний колектив Вовчанського технікуму вдосконалюють свою методичну майстерність, беручи участь у конференціях та інших заходах не лише обласного рівня, а й всеукраїнського та міжнародного.

Наприклад, VІ Міжнародна наукова інтернет-конференція «Гуманітарний простір науки: досвід і перспективи» (25. 10. 2016 р., Лейченко В. Ф.),ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Поєднання інноваційних і традиційних технологій навчання української та іноземних мов як чинник забезпечення дієвості знань» ( 27. 10. 2016 р. Бондарєва Т. П.).
Крім того, у Вовчанському технікумі проводить роботу Методична рада під головуванням директора Ю. В. Гречкіна (члени ради – Щибря Т. В., заступник голови Методичної ради, Бондарєва Т. П., секретар Методичної ради, Щербак А. В., завідувач відділення, Боговєсов О. С., Никоненко В. А., Сівірін О. М., Чигринов І. В.).

Так, на засіданні Методичної ради, яке відбулося 1.11.2016 р., розглядалися питання поліпшення методичної роботи педагогічного колективу, зачитувалась доповідь «Антиінноваційні бар’єри у діяльності педагога та шляхи їх подолання».

http://bondareva86tanya.wixsite.com/metodyst