Студентське життя

ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЯМ — ВИЗВОЛИТЕЛЯМ…

n7M7tQNkFSs10 лютого ми відзначаємо пам’ятну дату — 73 річницю звільнення Вовчанщини від фашистських загарбників. Неймовірно важким був шлях до мирних днів, до того часу, як відгриміли останні залпи війни над нашим рідним краєм. В цей знаменний для усіх жителів Вовчанщини день ми вшановуємо світлу пам’ять про полеглих, низько вклоняємося усім, для кого війна була Великою не лише за назвою, а й за самою її глибокою сутністю.

Студенти групи МБ-12 під керівництвом викладача технікуму Хворост Тетяни Валентинівни прийняли участь в урочистостях, присвячених 73 річниці перемоги у жахливій війні минулого сторіччя. Учасники мітингу хвилиною мовчання вшанували всіх, хто загинув на полі брані, у концтаборах, був замучений в «душогубках», загинув від голодної смерті на окупованих ворогом територіях.

Група МБ - 12 на мітингу

Спливають роки і десятиріччя, проте ми з глибокою шаною пам1ятатимемо про мужність та героїзм славних воїнів у найбільшій і найжахливішій в історії людства війні. Тож сьогодні хочемо низько поклонитися переможцям.
Наші співвітчизники й представники усіх національностей, які полягли за звільнення Вовчанщини – нашого рідного краю від загарбників, і ті, хто в окупації намагалися протистояти окупантам.
10 лютого 1943 року було звільнено Вовчанщину від німецько-фашистських загарбників. Минуло 43 роки, але у нашій пам’яті назавжди залишаться велика шана і подяка тим, хто, не жаліючи свого життя, поклав його на алтар Великої Перемоги.
e9ODVBO8qQMНа окупованій території нова влада встановила «новий порядок», завдавши місту і його жителям великих збитків. Було зруйновано промислові підприємства, залізничну станцію, багато житлових будинків, пограбовані колгоспи і радгоспи. Смертю карали всіх порушників. Смерть чекала вовчан за протидію пограбування окупантами, за зберігання зброї, за допомогу партизанам і підпільникам, за забруднення доріг, за крадіжку і ще багато за що. Знищенню підлягали душевнохворі, інваліди, цигани, євреї. Часто знищували в душогубках – в автомобілях, в будки яких подавався відпрацьований газ. Всього німці вбили і замучили 770 мирних жителів міста і сіл, відправили в Німеччину на примусову працю 1700 осіб.
Ми, молодь Вовчанщини, не повинна забувати, дякуючи кому ми ходимо по нашій рідній землі, під блакитним небом України.
Ці заходи ще раз нагадали всім про те, що ми в неоплатному боргу перед мільйонами тих українців, хто стояв до останнього на передовій і за лінією фронту, для кого шлях на війні завершився під скромними обелісками і кому судилося повернутися з неї живим; перед святою самопожертвою солдатських вдів та перед дітьми війни, у яких вона відібрала найкращу пору життя.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *